Lukujärjestys kevät 2021
tunnit koronatauolla... ONVLIVE tunnit toimivat 


Aika

Tehotaso

Tuntinimike

Ohjaaja

Maanantai





ONVLIVE11.00-11.45lempeäIHANA AAMU
Ilmoittaudu ONVLIVE ryhmään.
Tiitta Kartiovaara
Urheilutalo14.30-15.30tehotreeni* KAHVAKUULA senioriSeija Salmi
Myllyojan koulu17.30-18.30tehotreeniVATSA-PEPPU-REISIHeidi Holappa

Lintulammen

alakoulu                 

17.30-18.30tehotreeniKUNTOJUMPPAEeva Juola
Lintulammen alakoulu 18.30-19.30lempeäVENYTYS-/SYVÄJUMPPA
alkeis- ja jatkoryhmä,
miehet ja naiset
Eeva Juola
Kuivasjärven alakoulu 19.00-19.45tanssillinenLAVIS -lavatanssijumppaRaija Kristo
Urheilutalo19.00-20.00tehotreeniVATSA-PEPPU-REISIWilma Simi
Kuivasjärven alakoulu 19.45-20.30lempeä* TASAPAINOINEN KEHO JA MIELIRaija Kristo

Urheilutalo

ERILLISKURSSI

17.00-18.00tehotreeniKUNTOSALI -erilliskurssi
Kurssikohtainen maksu ja ilmoittautuminen
Topi Tiainen

Tiistai





Urheilutalo11.00-12.00lempeä* AAMUVOIMISTELUEeva Juola
Maikkulan alakoulu 18.00-19.00tehotreeniKUNTOJUMPPAvaihtuva ohjaaja
Urheilutalo18.45-19.45tehotreeniFUNKKIS CIRCUITTopi Tiainen
Lyseon koulu17.00-17.55tehotreeniTOIMINNALLINEN BODY
kiertoharjoittelu
Soile Helisten-Mikkola
Lyseon koulu18.00-19.00lempeäKEHONHUOLTOSoile Helisten-Mikkola
ONVLIVE &
Urheilutalo
17.30-18.30lempeäJOOGA/PILATES
Ilmoittaudu ONVLIVE ryhmään tai tee kurssi-ilmoittautuminen
Heidi Holappa

Keskiviikko





Urheilutalo10.00-11.00tanssillinen* AAMULATINOHeidi Holappa
Urheilutalo11.00-12.00lempeä* ASAHIEeva Juola

Urheillutalo

ERILLISKURSSI

12.30-13.30tehotreeniKUNTOSALI SENIORI -
erilliskurssi
Kurssikohtainen maksu ja ilmoittautuminen
Seija Salmi

Urheilutalo

ERILLISKURSSI

17.00-18.30tehotreeniKUNTOSALI erilliskurssi
Kurssikohtainen maksu ja ilmoittautuminen
Topi Tiainen
Urheilutalo18.00-19.00tanssillinenZUMBASatu Koivisto
Urheilutalo19.00-20.00lempeäKEHONHUOLTOMarika Kokkola ja Wilma Simi

Linnanmaan liikuntahalli

ERILLISKURSSI

19.15-20.15lempeäAIKUISTEN TELINEVOIMISTELU
jatkoryhmä
Kurssikohtainen maksu ja ilmoittautuminen
Heini Lehtosaari

Linnanmaan liikuntahalli

ERILLISKURSSI

20.15-20.45tehotreeniLIIKKUVUUS 15 v ->
Kurssikohtainen maksu ja ilmoittautuminen
Heini Lehtosaari
Syynimaan päiväkoti18.30-19.30tehotreeniKUNTOJUMPPASanna Törrö
Oulunsuun koulu19.00-20.00tehotreeniKUNTOJUMPPAvaihtuva ohjaaja

Torstai





Urheilutalo14.00-15.00tehotreeni* KUNTOJUMPPATiitta Kartiovaara
Urheilutalo17.00-18.00tanssillinenLAVIS -lavatanssijumppaRaija Kristo
Urheilutalo18.00-19.00tehotreeniKAHVAKUULASeija Salmi
Lintulammen alakoulu 18.30-19.30tanssillinenSAMBICHeidi Kilkki
Kuivasjärven alakoulu18.30-19.30tehotreeniKUNTOJUMPPASanna Törrö
ONVLIVE19.00-19.45lempeäILTA JOOGA
Ilmoittaudu ONVLIVE ryhmään.
Tiitta Kartiovaara
Oulujoen alakoulu  19.30-20.30tehotreeniKAHVAKUULA
(omalla kahvakuulalla)
Heidi Holappa
Lintulammen alakoulu 19.30-20.30lempeäVENYTYS/RENTOUTUSHeidi Kilkki

Perjantai





Urheilutalo10.00-11.00tanssillinen* GOLDTiitta Kartiovaara
Urheilutalo11.00-12.00lempeä* IHANA AAMUTiitta Kartiovaara
Urheilutalo17.00-18.00tehotreeniHIITMarika Kokkola

Lauantai





ONVLIVE12.30-13.30tehotreeniHIKIJUMPPA
Ilmoittaudu ONVLIVE ryhmään.
Heidi Kilkki
ONVLIVE13.30-14.30lempeä FASCIAMETHOD
Ilmoittaudu ONVLIVE ryhmään.
Heidi Kilkki
Urheilutalo15.00-16.00tehotreeniparillinen vk/ PUMPPI
pariton vk / TEHO-TEEMA
Heidi Paasio
Maikkulan alakoulu 14.00-15.00tehotreeniJUMPPACOKTAIL
kuukausittain vaihtuva teema
Heidi Holappa

Sunnuntai





Värtön liikuntahalli16.00-17.00tehotreeniKAHVAKUULA
(omalla kahvakuulalla)
Anu Kujala
Urheilutalo17.00-19.00tanssillinenVALIOVOIMISTELIJATSainila, Seppänen, Tertsunen, Ylitalo
Tarhamäki, Jääli17.30-18.30tehotreeniTarhamäen ulkojumppa
jos on yli -20 C pakkasta niin siirrytään jumppaamaan kotona ONVLIVE linkin kautta - lisätietoja
Jenni Säkkinen