Lapset ja nuoret kevät 2022


Kevään tuntikalenteri ajalle 10.1.-8.5.2022 

Ilmoittaudu ryhmään ilmoittautumisohjelman kautta. 
Ryhmä toimii, jos kävijöitä on vähintään 10/ryhmä.
Maksa kevään lasku vasta kun saat meiltä vahvistuksen että ryhmä perustetaan kevätkaudelle.
Muista perua ilmoittautuminen jos lapsi ei jatka ryhmässä niin annat tilaa muille.

Ryhmäkohtainen tilannetieto tästä: Ryhmäkalenterin avulla ryhmätarjontaa pääsee tarkastelemaan rekisteröitymättä osoitteesta https://www.jasentieto.fi/public/PublicGroups.aspx?sid=354


Katso tuntikuvaukset tästä

Lisätietoa ohjaajistamme tästä

Harjoituspaikat tästä


Kaikki tunnit tauolla: 7.-13.3., 14.-8.4. ja 1.5. - kaikki tunnit tauolla!

Maanantai





Kuivasjärven koulu17.15-18.00
TEMPPUJUMPPA 3-5 v tytöt&pojat + aikuinenMeriem Filali
Kuivasjärven koulu18.05-18.50
TEMPPUJUMPPA 6-8 v tytöt&pojatMeriem Filali
Oulunsuun alakoulu
alk. 31.1.
17.30-18.00
VOIMISTELUKOULU
2-4 v tytöt&pojat + aikuinen
Piia Järvinen, Laura Maaninka
Oulunsuun alakoulu
alk. 31.1.
18.00-18.45
VOIMISTELUKOULU
4-5 v tytöt&pojat
Piia Järvinen, Laura Maaninka
Oulunsuun alakoulu
alk. 31.1.
18.45-19.30
VOIMISTELUKOULU
6-8 v tytöt&pojat
Piia Järvinen, Laura Maaninka
Välikylän päiväkoti17.00-17.45
LASTEN TANSSI 5-6 vJenni Säkkinen
Välikylän päiväkoti17.50-18.50
SHOWTANSSI 6-8 v 
alkeet
Jenni Säkkinen

Tiistai





Hönttämäen koulu
alk. 18.1.
17.30-18.00
VOIMISTELUKOULU
2-4 v tytöt&pojat + aikuinen
Laura Maaninka
Hönttämäen koulu18.00-18.45
VOIMISTELUKOULU 4-5 v
tytöt&pojat
Laura Maaninka
Hönttämäen koulu18.45-19.45
VOIMISTELUKOULU 6-8 v
tytöt&pojat
Laura Maaninka
Välikylän päiväkoti
alk. 18.1.
16.45-17.30
LAPSI + VANHEMPI -tanssi (2-4 v)Jenni Säkkinen
Välikylän päiväkoti17.30-18.30
SHOWTANSSI 9-12 v jatkoJenni Säkkinen
Välikylän päiväkoti18.30-19.30
SHOWTANSSI nuoret 13 v + alkeetJenni Säkkinen

Keskiviikko





Linnanmaan liikuntahalli telinevoimistelusali17.00-17.45
TEMPPUJUMPPA 4-5 v tytöt&pojat Susanna Raudaskoski 
Saara Filali
Linnanmaan liikuntahalli telinevoimistelusali 18.00-18.45
TEMPPUJUMPPA + 6 v tytöt&pojatSusanna Raudaskoski
Saara Filali

Torstai





Oulujoen koulu
alk. 20.1.
17.00-17.30
TEMPPUJUMPPA 2-3 v tytöt&pojat + aikuisetSusanna Raudaskoski
Oulujoen koulu17.30-18.15
TEMPPUJUMPPA 4-6 v tytöt&pojatSusanna Raudaskoski

Perjantai





Metsokankaan päiväkoti17.30-18.30
JOUKKUEVOIMISTELU ESIVALMENNUS, 2015-2017 syntyneille, alkeisSusanna Raudaskoski
Metsokankaan päiväkoti18.30-19.30
JOUKKUEVOIMISTELU ESIVALMENNUS - esiintyvä ryhmä 2015-2017 syntyneille, alkeisSusanna Raudaskoski

Lauantai





Toppilan liikuntatalo
telinesali 1
alk. 22.1.
10.00-10.30
TEMPPUJUMPPA 2-3 v
tytöt&pojat + aikuinen
Fanny Joensuu
Toppilan liikuntatalo
telinesali 1
10.30-11.15
TEMPPUJUMPPA 4-6v tytöt&pojatFanny Joensuu

Sunnuntai





Kaakkurin koulu
alk. 16.1.
11.00-11.30
TEMPPUJUMPPA 2-3 v
tytöt&pojat + aikuinen
Heini Lehtosaari






Kaakkurin koulu11.30-12.00
TEMPPUJUMPPA 4 v
tytöt&pojat
Heini Lehtosaari
Kaakkurin koulu12.00-12.45
TEMPPUJUMPPA 5-7 v
tytöt&pojat
Heini Lehtosaari
Kaakkurin koulu12.45-13.30
TEMPPUJUMPPA 7-9 v
tytöt&pojat
Heini Lehtosaari
Kaakkurin koulu
alk. 16.1.
13.30-14.00
TEMPPUJUMPPA 2-3 v
tytöt&pojat + aikuinen
Heini Lehtosaari

Ritaharjun koulu

alk. 23.1.2022

15.00-16.00
Kilpa-aerobic esivalmennus, 6-10 vLilli Penttilä, Oona Veivo