top of page

Muokkaussivu

Tämä sivu ei näy julkisena. Voit muokkailla vapaasti sisältöä täällä.

Aikuisten viikko-ohjelma kevät 2023

MAANANTAI

KAHVAKUULA *

Seniori

klo 13:00-14:00

Ouluhallin tanssisali,

Ouluhallintie 20, 90130 Oulu

Seija Salmi

TEHOTREENI

VATSA-PEPPU-REISI

klo 17:30-18:30

Myllyojan koulu,

Karvarinaukio 15

Sini Taskila

TEHOTREENI

KUNTOJUMPPA

klo 18:30-19:30

Kaukovainion koulu,

Hiirihaukantie 4, 90250 Oulu

Eeva Juola

TEHOTREENI

VENYTYS-/

SYVÄJUMPPA

klo 19:30-20:30

Kaukovainion koulu, 

Hiirihaukantie 4, 90250 Oulu

Eeva Juola

LEMPEÄ

TIISTAI

AAMUVOIMISTELU *

klo 10:00-11:00

Ouluhallin tanssisali,

Ouluhallintie 20, 90130 Oulu

Eeva Juola

LEMPEÄ

KUNTOSALI, seniori *

klo 14:00-15:00

Oulun uimahalli, kuntosali

Pikkukankaantie 3

Seija Salmi

TEHOTREENI

VATSA-PEPPU-REISI

klo 17:30-18:30

Ouluhallin tanssisali,

Ouluhallintie 20, 90130 Oulu

Anita Karjalainen

TEHOTREENI

KESKIVIIKKO

AAMULATINO * 

klo 9:30-10:30

Ouluhallin tanssisali,

Ouluhallintie 20, 90130 Oulu

Eeva Juola

TANSSILLINEN

LATINOMIX

klo 18:00-19:00

Ouluhallin tanssisali,

Ouluhallintie 20, 90130 Oulu

Carmen Corvalán

TANSSILLINEN

TORSTAI

KUNTOMIX * 

klo 13:30-14:30

Ouluhallin tanssisali,

Ouluhallintie 20, 90130 Oulu

Heidi Kilkki

TEHOTREENI

AIKUISBALETTI 

alkeet

klo 19:30-20:30

Syynimaan päiväkoti,
Taidonkaari 2

Selina Ylkänen

TANSSILLINEN

PILATES alkeet

klo 18:00-19:00

Kuivasjärven ala-aste,

Karppalantie 1

Sini Taskila

LEMPEÄ

KAHVAKUULA & LIHASKUNTO 

omalla kuulalla

klo 18:30-19:30

Oulujoen koulu,

Sangintie 129

Topi Tiainen

TEHOTREENI

PERJANTAI

IHANA AAMU *

klo 11:00-12:00

Ouluhallin tanssisali,

Ouluhallintie 20, 90130 Oulu

Eeva Juola

LEMPEÄ

LAUANTAI

LATINOMIX

klo 13:00-14:00

Knuuttilankankaan koulu,

 

Heidi Holappa

TANSSILLINEN

JOOGA-PILATES

klo 14:00-15:00

Knuuttilankankaan koulu, 

Heidi Holappa

LEMPEÄ

SUNNUNTAI

AIKUISTEN TELINEVOIKKA

Alkeis/jatko

(ilmoittaudu ryhmäkohtaisesti)

klo 10:00-11:00

Kaakkurin koulu,

Pesätie 15, 

Anita Karjalainen

TEHOTREENI

ZUMBA, AFROPILATES, TANSSIKIMARA JA HUMPPAJUMPPA

klo 15:00-16:00

Värtön liikuntahalli,

Kurkelankuja 2

Mia Tervo ja Heidi Holappa

TANSSILLINEN

VALIOVOIMISTELIJAT 

klo 17:00-19:00

(ilmoittaudu ryhmäkohtaisesti)

Ouluhallin tanssisali,

Ouluhallintie 20, 90130 Oulu

Sianila, Tertsunen

TANSSILLINEN

Lasten ja nuorten viikko-ohjelma kevät 2024

MAANANTAI

VOIMISTELUKOULU

2-4v. + aikuinen

klo 17:30-18:00

Oulunsuun alakoulu

Kajaanintie 56, Aapistie 4,

Rakennuksen ulkoseinällä lukee KIRJASTO

Laura Maaninka

VOIMISTELUKOULU

5-6v. 

klo 18:00-18:45

Oulunsuun alakoulu

Kajaanintie 56, Aapistie 4,

Rakennuksen ulkoseinällä lukee KIRJASTO

Laura Maaninka

RYTMINEN minivalmennus yli 8 v.

klo 18:30-20:00

Merikosken koulu, Ankkurisali (Toppila)

Ada Annunen ja Lyuda Malkova

VOIMISTELUKOULU

7-9v. 

klo 18:45-19:45

Oulunsuun alakoulu

Kajaanintie 56, Aapistie 4,

Rakennuksen ulkoseinällä lukee KIRJASTO

Laura Maaninka

TIISTAI

VOIMISTELUKOULU

7-9 v.

klo 16:50-17:50

Hönttämäen koulu,

Ruotukuja 1

Laura Maaninka

KESKIVIIKKO

RYTMINEN ESIVALMENNUS 5-7v.

klo 18:30-19:30

Merikosken koulu, Ankkurisali (Toppila)
 

Forstén ja Malkova

TORSTAI

TEMPPUJUMPPA

2-4v. + aikuinen

klo 17:00-17:45

Oulujoen alakoulu,

Sangintie 129

Lasya Kodukula

KILPA-AEROBIC

esivalmennus- tähdet 6-8 v.

klo 17:15-18:30

Kastellin monitoimitalon päiväkoti

Sairaalanrinne 5

TEMPPUJUMPPA

5-8 v.

klo 17:45-18:30

Oulujoen alakoulu,

Sangintie 129

Lasya Kodukula

VAUHTIVARPAAT
3-5 v

klo 18:00-18:30

Syynimaan päiväkoti,

Taidonkaari 2
 

Selina Ylkänen

LAUANTAI

PERHETEMPPU

JUMPPA 2-4 v. + aikuinen

klo 10:00-11:00

Toppilan liikuntatalo,

Kauppaseurantie 10

Inka Salkosuo

RYTMINEN 

esivalmennus 5-7 v.

klo 10:00-11:00

Rita-aukion koulu,

RITAHARJUN KOULU (MONIT.TALON ISO SALI), RITAHARJ. ISO SALI

osoite: Ritakierros 2, 

Kulku koululle J-ovesta. 

Lyuda ja Lasya

TEMPPUJUMPPA 4-5 v.

klo 10:30-11:15

Toppilan liikuntatalo,

Kauppaseurantie 10

Inka Salkosuo

RYTMINEN 

minivalmennus yli 8 v.

klo 11:00-12:30

Rita-aukion koulu,

 

Lyuda ja Lasya

TEMPPUJUMPPA

6-8 v.

klo 11:15-12:15

Toppilan liikuntatalo,

Kauppaseurantie 10

Inka Salkosuo

KILPA-AEROBIC

esivalmennus -

tähdet 6-8 v.

klo 15:00-16:15

Myllytullin koulu,

Kirkkokatu 1

SUNNUNTAI

TEMPPUJUMPPA

4-5 v.

klo 11:00-11:30

Kaakkurin koulu,

Pesätie 15, 

Inka Salkosuo ja Lidia Kainua

TEMPPUJUMPPA 6-7 v.

klo 11:30-12:15

Kaakkurin koulu,

Pesätie 15, 

Inka Salkosuo ja Lidia Kainua

TEMPPUJUMPPA

8-10 v.

klo 12:15-13:00

Kaakkurin koulu,

Pesätie 15, 

Inka Salkosuo ja Lidia Kainua

TEMPPUJUMPPA

2-3 v. + aikuinen

klo 13:00-13:30

Kaakkurin koulu,

Pesätie 15, 

Inka Salkosuo ja Lidia Kainua

JOUKKUEVOIMISTELU esivalmennus Tiana

(sv 2017-2018)

klo. 13:00-14:00

Pohjois-Ritaharjun koulu

Hanna Komminaho, Heini Soronen

TEMPPUJUMPPA 

2-3 v + aikuinen

klo 13:30-14:00

Kaakkurin koulu,

Pesätie 15, 

Inka Salkosuo ja Lidia Kainua

JOUKKUEVOIMISTELU esivalmennus Minelia

(sv 2019-2020)

klo. 14:00-14:45

Pohjois-Ritaharjun koulu

Milla Heponiemi

SHOWTANSSI

10-13 v. alkeet

klo 18:30-19:30

Syynimaan päiväkoti,

Taidonkaari 2
 

Selina Ylkänen

bottom of page