Aikuiset kevät 2019

KEVÄTKAUSI 7.1.-12.5.2019   (tuntilistaan voi tulla vielä pieniä muutoksia)

 

Ilmoittaudu mukaan jäsenrekisteriohjelman kautta.
 

Huomaathan, että näille tunneille tulee ilmoittautua erikseen:
- aikuisten telinevoimistelu (yksi ilmoittautuminen kauteen)
- lauantain ja sunnuntain ryhmät (yksi ilmoittautuminen kauteen)
- tiistain kahvakuulatunnille ilmoittaudutaan jokaiselle tiistaille erikseen
- erilliskurssit

Ryhmäkohtainen tilannetieto: Ryhmäkalenterin avulla tuntitarjontaa pääsee tarkastelemaan rekisteröitymättä osoitteesta https://www.jasentieto.fi/public/PublicGroups.aspx?sid=354

Katso lisätietoja ilmoittautumisesta ja maksuista.

Tervetuloa!

Kaikki tunnit tauolla: 4.-10.3., 18.-22.4. ja 1.5. - kaikki tunnit tauolla!

Päivä/paikka

Aika

Tehotaso

Tuntinimike

Ohjaaja

Maanantai

    

Urheilutalo

15.15-16.00tehotreeni* KAHVAKUULA senioriSeija Salmi

Urheilutalo

17.10-18.10tehotreeni* KUNTOSALITopi Tiainen

Myllyojan koulu

17.30-18.30tehotreeniLIHASKUNTOJUMPPA

Tarja Tiiro

Lintulammen a-a17.30-18.30tehotreeniKUNTOJUMPPAEeva Juola

Lintulammen a-a

18.30-19.30lempeäVENYTYS-/SYVÄJUMPPA
alkeis- ja jatkoryhmä,
miehet ja naiset
Eeva Juola
Heinätorin koulu19.15-20.15lempeäYOGALATESHeidi Holappa
Kuivasjärven a-a19.00-20.00tehotreeniKUNTOJUMPPARonda Sjöblum
Lämsäjärven a-a19.00-19.45tehotreeniKUNTOPIIRIRaija Kristo
Urheilutalo19.00-20.00tehotreeniDANCETYMJenni Säkkinen
Lämsäjärven a-a19.45-20.30lempeä* TASAPAINOINEN KEHO JA MIELIRaija Kristo
Kuivasjärven a-a20.00-20.30lempeäVENYTYSRonda Sjöblum

Tiistai

    
Urheilutalo11.00-12.00lempeä* AAMUVOIMISTELUEeva Juola
Urheilutalo15.00-16.00tehotreeni* KUNTOSALISeija Salmi
Urheilutalo
 
17.30-18.30tehotreeniJÄTTIPALLOEeva Juola
Lintulammen a-a16.30-17.30tanssillinenLATINOEASYElina Tikkanen
Maikkulan a-a18.00-19.00tanssillinenSPORTTILATINOElina Tikkanen

Lämsäjärven a-a

18.00-19.00 PILATES JATKOKURSSI
Ilmoittaudu ryhmäkohtaisesti
Irjaliisa Karkkola
Lyseon koulu
alk. 15.1.
18.15-19.15tehotreeniVATSA-PEPPU-REISISoile Helisten-Mikkola

Urheilutalo

18.45-19.45tehotreeniTOIMINNALLINEN KAHVAKUULA
max 30 hlö/tunti
Varaa paikkasi sähköisesti!
Topi Tiainen
Torikatu 2119.00-20.00tanssillinenSHOWJAZZ AIKUISET ALK.
Ilmoittaudu ryhmäkohtaisesti
Jenni Säkkinen
Maikkulan a-a19.00-19.30lempeäVENYTYSElina Tikkanen
Hönttämäen koulu19.30-20.30tehotreeniVATSA-PEPPU-REISIAnu Kujala, Minna Heikkilä

Keskiviikko

    

Urheilutalo

10.00-11.00tanssillinen* AAMULATINOHeidi Holappa
Urheilutalo11.00-12.00lempeä* ASAHIEeva Juola
Urheilutalo17.00-18.30tehotreeniKUNTOSALITopi Tiainen
Urheilutalo18.00-19.00tehotreeniFUNCTIONAL FUSIONMia Tervo
Urheilutalo19.00-20.00lempeäKEHONHUOLTOMia Tervo
Linnanmaan liikuntahalli
telinevoim. sali
19.45-20.45tehotreeniAIKUISTEN TELINEVOIMISTELU
Ilmoittaudu ryhmäkohtaisesti
Heini Lehtosaari Maria Tauriainen

Torstai

    
Urheilutalo14.00-15.00tehotreeni* KUNTOJUMPPATiitta Kartiovaara
Urheilutalo17.00-18.00tanssillinenLAVISRaija Kristo

Urheilutalo

18.00-19.00tehotreeniKAHVAKUULA
(salissa lainattavia
kahvakuulia 4, 6,
8, 10, 12 kg)
Soile Helisten-Mikkola
Lintulammen a-a19.00-20.00tanssillinenSPORTTI LATINOElina Tikkanen
Kuivasjärven a-a19.00-19.45tanssillinenLAVIS-lavatanssijumppaRaija Kristo
Oulujoen a-a19.00-20.00tehotreeniKAHVAKUULA
(oma kahvakuula mukaan)
Anu Kujala, Minna Heikkilä
Kuivasjärven a-a19.45-20.30lempeä* TASAPAINOINEN KEHO JA MIELIRaija Kristo
Lintulammen a-a20.00-20.45lempeäKEHONHUOLTOElina Tikkanen

Perjantai

    
Urheilutalo10.00-11.00tanssillinen* GOLDTiitta Kartiovaara
Urheilutalo11.00-12.00lempeä* IHANA AAMUTiitta Kartiovaara
Urheilutalo16.00-17.00tehotreeniPUMPPIHeidi Paasio
Urheilutalo17.00-18.00tanssillinenZUMBA & SYKELATINO & LATINODYTMia Tervo (os. Tornberg)
Eeva Juola
ja Lotta Leinonen
Urheilutalo18.00-19.00lempeäKEHONHUOLTO &
VENYTYS-/SYVÄJUMPPA
Mia Tervo (os. Tornberg)
Eeva Juola
ja  Lotta Leinonen

Lauantai

    
Linnanmaan liik.halli12.30-13.30tehotreeniAIKUISTEN TELINEVOIMISTELU 15 v->
Ilmoittaudu ryhmäkohtaisesti
Heini Lehtosaari
Linnanmaan liik.halli13.35-14.35tehotreeniVATSA-PEPPU-REISIHeini Lehtosaari
Maikkulan a-a

16.00-17.00    

tanssillinenZUMBA
Ilmoittaudu ryhmäkohtaisesti

Julia Heikkilä ja Salla

Maikkulan a-a17-17.30lempeäKEHONHUOLTO
Ilmoittaudu ryhmäkohtaisesti
Julia Heikkilä ja Salla
Urheilutalo15.00-16.00tehotreeniTEHOTEEMA (pariton vk)  & PUMPPI (parillinen vk)
Ilmoittaudu ryhmäkohtaisesti
Heidi Paasio

Sunnuntai

    
Kaakkurin koulu
 
12.00-13.00tehotreeni
 
TEEMAJUMPPA
Ilmoittauduryhmäkohtaisesti
Heini Lehtosaari, Eeva Juola ja Sanna Törrö
Kaakkurin koulu13.00-14.00lempeä
KEHONHUOLTO
Ilmoittaudu ryhmäkohtaisesti
Heini Lehtosaari, Eeva Juola ja Sanna Törrö
Myllytullin koulu14.00-15.00perhetreeniFREEGYM PERHELIIKUNTA
(lapset 2-6 v)

Ilmoittaudu ryhmäkohtaisesti
Yasmina ja
Meriem Filali
Myllytullin koulu15.15-16.15perhetreeni

FREEGYM PERHELIIKUNTA
(lapset 7-15 v)

Ilmoittaudu ryhmäkohtaisesti

Yasmina ja
Meriem Filali
Värtön liikuntahalli
 
15.00-16.00tehotreeniVATSA-PEPPU-REISI
(omat käsipainot mukaan)

Ilmoittaudu ryhmäkohtaisesti
Seija Salmi
Urheilutalo17.00-19.00tanssillinenVALIOVOIMISTELIJAT
Ilmoittaudu ryhmäkohtaisesti

Sainila, Seppänen, Tertsunen, Ylitalo

Urheilutalo17.30-19.00tehotreeni

KUNTOSALI
miehet ja naiset

Ilmoittaudu ryhmäkohtaisesti

Jussi Viirelä


Katso tuntikuvaukset tästä

Lisätietoa ohjaajistamme tästä
Harjoituspaikat tästä

 

Kalenteriin voi tulla vielä pieniä muutoksia.
Ryhmä toimii, kun kävijöitä on vähintään 15/ryhmä - sunnuntaina 20/ryhmä.
Mahdollisista muutoksista tiedotamme viimeistään kauden kolmannella tai neljännellä toimintaviikolla. Tämän jälkeen jumpat toimivat kauden loppuun, oli kävijämäärä mikä tahansa.