Aikuiset kevät 2020

KEVÄTKAUSI 7.1.-10.5.2020  

 

Ilmoittaudu mukaan jäsenrekisteriohjelman kautta.
 

Huomaathan, että näille tunneille tulee ilmoittautua erikseen:
- aikuisten telinevoimistelu (yksi ilmoittautuminen kauteen)
- lauantain ja sunnuntain ryhmät (yksi ilmoittautuminen kauteen)

Ryhmäkohtainen tilannetieto: Ryhmäkalenterin avulla tuntitarjontaa pääsee tarkastelemaan rekisteröitymättä osoitteesta https://www.jasentieto.fi/public/PublicGroups.aspx?sid=354

Katso lisätietoja ilmoittautumisesta ja maksuista.

Tervetuloa!

Kaikki tunnit tauolla: 2.-8.3. (osa tunnista toimii vk no 10), 9.-13.4. ja 1.5.

Päivä/paikka

Aika

Tehotaso

Tuntinimike

Ohjaaja

Maanantai

    
Torikatu 21
alk. 27.1.->
Harjapäänkatu 33, Figuren sali
10.00-11.00lempeäJOKAMIEHEN JOOGA
miehille ja naisille
Henna Räsänen
Torikatu 21
alk. 27.1.->
Harjapäänkatu 33, Figuren sali
11.00-12.00lempeäENERGISOIVA JOOGAHenna Räsänen

Urheilutalo

14.30-15.30tehotreeni* KAHVAKUULA senioriSeija Salmi

Urheilutalo

17.30-18.30tehotreeniKUNTOSALITopi Tiainen

Myllyojan koulu

17.30-18.30tehotreeniKUNTOJUMPPA

Sanna Törrö

Lintulammen a-a17.30-18.30tehotreeniKUNTOJUMPPAEeva Juola

Lintulammen a-a

18.30-19.30lempeäVENYTYS-/SYVÄJUMPPA
alkeis- ja jatkoryhmä,
miehet ja naiset
Eeva Juola
Kuivasjärven a-a19.00-19.45tanssillinenLAVIS -lavatanssijumppaRaija Kristo
Urheilutalo19.00-20.00tehotreeniTEHOTREENIWilma Simi
Kuivasjärven a-a19.45-20.30lempeä* TASAPAINOINEN KEHO JA MIELIRaija Kristo

Tiistai

    
Urheilutalo11.00-12.00lempeä* AAMUVOIMISTELUEeva Juola
Urheilutalo17.30-18.30tehotreeniJÄTTIPALLOEeva Juola
Maikkulan a-a18.00-19.00tehotreeniKUNTOJUMPPAMarjut
Hämeenaho
Maikkulan a-a19.00-20.00lempeäKEHONHUOLTOMarjut Hämeenaho

Lämsäjärven a-a

18.00-18.45tehotreeniKUNTOPIIRIRaija Kristo
Lämsäjärven a-a18.45-19.30lempeä* TASAPAINOINEN KEHO JA MIELIRaija Kristo
Urheilutalo18.45-19.45tehotreeniTOIMINNALLINEN KAHVAKUULATopi Tiainen
Lyseon koulu17.15-18.15tehotreeniVATSA-PEPPU-REISISoile Helisten-Mikkola

Keskiviikko

    

Urheilutalo

10.00-11.00tanssillinen* AAMULATINOHeidi Holappa
Urheilutalo11.00-12.00lempeä* ASAHIEeva Juola
Urheilutalo12.30-13.30tehotreeni* KUNTOSALISeija Salmi
Urheilutalo17.00-18.30tehotreeniKUNTOSALITopi Tiainen
Urheilutalo18.00-19.00tehotreeniKUNTOPIIRI ,peilisalissaJenni Säkkinen
Linnanmaa liikuntahalli telinevoim. sali18.45-19.45tehotreeniNUORTEN/AIKUISTEN
TELINEVOIMISTELU alkeet

Ilmoittaudu ryhmäkohtaisesti
Heini Lehtosaari
Urheilutalo19.00-20.00lempeäKEHONHUOLTOJenni Säkkinen
Linnanmaan liikuntahalli
telinevoim. sali
19.45-20.45tehotreeniAIKUISTEN TELINEVOIMISTELU jako
Ilmoittaudu ryhmäkohtaisesti
Heini Lehtosaari

Torstai

    
Urheilutalo14.00-15.00tehotreeni* KUNTOJUMPPATiitta Kartiovaara

Urheilutalo

17.00-18.00tehotreeniKAHVAKUULA
(salissa lainattavia
kahvakuulia 4,6,8,10,12 kg)
Soile Helisten-Mikkola
Urheilutalo18.00-19.00tanssillinenLAVIS -lavatanssijumppaRaija Kristo
Lintulammen a-a18.30-19.30tanssillinenSAMBICHeidi Kilkki
Kuivasjärven a-a19.00-19.45tehotreeniKUNTOJUMPPASanna Törrö
Oulujoen a-a19.00-20.00tehotreeniKAHVAKUULA
(omalla kahvakuulalla)
Seija Salmi
Oulujoen a-a20.00-21.00lempeäILTAJOOGATiitta
Kartiovaara
Kuivasjärven a-a19.45-20.30lempeäKEHONHUOLTOSanna Törrö
Lintulammen a-a19.30-20.30lempeäVENYTYS/RENTOUTUSHeidi Kilkki

Perjantai

    
Urheilutalo10.00-11.00tanssillinen* GOLDTiitta Kartiovaara
Urheilutalo11.00-12.00lempeä* IHANA AAMUTiitta Kartiovaara
Urheilutalo16.00-17.00tehotreeniPUMPPIHeidi Paasio
Urheilutalo17.00-18.00tanssillinenSYKELATINO (Lotta), LATINOLADYT (Eeva),
LATINOMIX (Heidi H.)
10.1., 28.2., 20.3., 10.4., 24.4. ja 8.5. Lotta Leinonen  ja 17.1., 24.1., 14.2., 27.3., 3.4., Eeva Juola
Heidi Holappa 31.1., 7.2., 21.2.
Urheilutalo18.00-19.00lempeäKEHONHUOLTO (Lotta ja Heidi H.)  JA VENYTYS- /SYVÄJUMPPA (Eeva)10.1., 28.2., 20.3., 10.4., 24.4. ja 8.5. Lotta Leinonen  ja 17.1., 24.1., 14.2., 27.3., 3.4.,Eeva Juola
31.1., 7.2., 21.2. Heidi H.

Lauantai

    
Urheilutalo15.00-16.00tehotreeniTEHO-teema (pariton vk) & PUMPPI (parillinen vk)
Ilmoittaudu ryhmäkohtaisesti
Heidi Paasio
Maikkulan a-a

16.00-17.00

tehotreeniLIHASKUNTOJUMPPA
Ilmoittaudu ryhmäkohtaisesti

11.1. Marika, 18.1. Wilma, 25.1. Sanna, 1.2. Wilma,
8.2. Wilma, 15.2. Marika, 22.2. Sanna, 29.2. Marika, 7.3. ei jumppaa
14.3. Marika, 21.3. Sanna, 28.3. Sanna, 4.4. Marika, 11.4. ei jump.  18.4. Marika, 25.4. Sanna, 2.5. Marika, 9.5. Marika


Maikkulan a-a
17.00-17.30lempeäKEHONHUOLTO
Ilmoittaudu ryhmäkohtaisesti
vaihtuva ohjaaja

Sunnuntai

    
Myllytullin koulu15.00-16.00perhetreeniFREEGYM PERHELIIKUNTA
(lapset yli 4 v->)

Ilmoittaudu ryhmäkohtaisesti
Yasmina ja
Meriem Filali
Värtön liikuntahalli
 
16.00-17.00tehotreeniVATSA-PEPPU-REISI
Ilmoittaudu ryhmäkohtaisesti
Johanna Lomu
Urheilutalo17.00-19.00tanssillinenVALIOVOIMISTELIJAT
Ilmoittaudu ryhmäkohtaisesti

Sainila, Seppänen, Tertsunen, Ylitalo

Urheilutalo17.30-19.00tehotreeni

KUNTOSALI
miehet ja naiset

Ilmoittaudu ryhmäkohtaisesti

Jussi Viirelä


Katso tuntikuvaukset tästä

Lisätietoa ohjaajistamme tästä
Harjoituspaikat tästä

 

Kalenteriin voi tulla vielä pieniä muutoksia.
Ryhmä toimii, kun kävijöitä on vähintään 15/ryhmä - sunnuntaina 20/ryhmä.
Mahdollisista muutoksista tiedotamme viimeistään kauden kolmannella tai neljännellä toimintaviikolla. Tämän jälkeen jumpat toimivat kauden loppuun, oli kävijämäärä mikä tahansa.