Aikuiset syksy 2019

SYYSKAUSI 26.8.-8.12.2019

 

Ilmoittaudu mukaan jäsenrekisteriohjelman kautta.
 

Huomaathan, että näille tunneille tulee ilmoittautua erikseen:
- aikuisten telinevoimistelu
- lauantain ja sunnuntain ryhmät

Ryhmäkohtainen tilannetieto: Ryhmäkalenterin avulla tuntitarjontaa pääsee tarkastelemaan rekisteröitymättä osoitteesta https://www.jasentieto.fi/public/PublicGroups.aspx?sid=354

Katso lisätietoja ilmoittautumisesta ja maksuista.

Tervetuloa!

Tunnit tauolla: vk 43, 2.11. ja 6.12.

PDF-tiedostoSyksy AIKUISET 2019 pdf.pdf (138 kB)
Tulosta syksyn tuntilista.

Päivä/paikka

Aika

Tehotaso

Tuntinimike

Ohjaaja

Maanantai

    
Torikatu 2110.00-11.00lempeäJOKAMIEHEN JOOGA
miehille ja naisille
Henna Räsänen
Torikatu 2111.00-12.00lempeäENERGISOIVA JOOGAHenna Räsänen

Urheilutalo

14.30-15.30tehotreeni* KAHVAKUULA senioriSeija Salmi

Urheilutalo

17.30-18.30tehotreeniKUNTOSALITopi Tiainen

Myllyojan koulu

17.30-18.30tehotreeniKUNTOJUMPPA

Sanna Törrö

Lintulammen a-a17.30-18.30tehotreeniKUNTOJUMPPAEeva Juola

Lintulammen a-a

18.30-19.30lempeäVENYTYS-/SYVÄJUMPPA
alkeis- ja jatkoryhmä,
miehet ja naiset
Eeva Juola
Kuivasjärven a-a19.00-19.45tanssillinenLAVIS -lavatanssijumppaRaija Kristo
Urheilutalo19.00-20.00tehotreeniTEHOTREENIWilma Simi
Kuivasjärven a-a19.45-20.30lempeä* TASAPAINOINEN KEHO JA MIELIRaija Kristo

Tiistai

    
Urheilutalo11.00-12.00lempeä* AAMUVOIMISTELUEeva Juola
Urheilutalo17.30-18.15tehotreeniJÄTTIPALLOEeva Juola
Maikkulan a-a19.00-20.00tehotreeniKUNTOJUMPPA Eeva Juola

Lämsäjärven a-a

18.00-18.45tehotreeniKUNTOPIIRIRaija Kristo
Lämsäjärven a-a18.45-19.30lempeä* TASAPAINOINEN KEHO JA MIELIRaija Kristo
Urheilutalo18.45-19.45tehotreeniTOIMINNALLINEN KAHVAKUULATopi Tiainen
Lyseon koulu
alk. 3.9.
19.15-20.15tehotreeniVATSA-PEPPU-REISISoile Helisten-Mikkola

Keskiviikko

    

Urheilutalo

10.00-11.00tanssillinen* AAMULATINOEeva Juola
Urheilutalo11.00-12.00lempeä* ASAHIEeva Juola
Urheilutalo12.30-13.30tehotreeni* KUNTOSALISeija Salmi
Urheilutalo17.00-18.30tehotreeniKUNTOSALITopi Tiainen
Urheilutalo18.00-19.00tanssillinenDANCETYMJenni Säkkinen
Linnanmaa liikuntahalli telinevoim. sali18.45-19.45tehotreeniNUORTEN/AIKUISTEN
TELINEVOIMISTELU alkeet

Ilmoittaudu ryhmäkohtaisesti
Heini Lehtosaari
Urheilutalo19.00-20.00lempeäKEHONHUOLTOJenni Säkkinen
Linnanmaan liikuntahalli
telinevoim. sali
19.45-20.45tehotreeniAIKUISTEN TELINEVOIMISTELU jako
Ilmoittaudu ryhmäkohtaisesti
Heini Lehtosaari

Torstai

    
Urheilutalo14.00-15.00tehotreeni* KUNTOJUMPPATiitta Kartiovaara

Urheilutalo

17.00-18.00tehotreeniKAHVAKUULA
(salissa lainattavia
kahvakuulia 4,6,8,10,12 kg)
Soile Helisten-Mikkola
Urheilutalo18.00-19.00tanssillinenLAVIS -lavatanssijumppaRaija Kristo
Lintulammen a-a18.30-19.30tanssillinenSAMBICHeidi Kilkki
Kuivasjärven a-a19.00-19.45tehotreeniKUNTOJUMPPASanna Törrö
Oulujoen a-a19.00-20.00tehotreeniKAHVAKUULA
(omalla kahvakuulalla)
Anu Kujala & vaihtuva ohj.
Kuivasjärven a-a19.45-20.30lempeäKEHONHUOLTOSanna Törrö
Lintulammen a-a19.30-20.30lempeäVENYTYS/RENTOUTUSHeidi Kilkki

Perjantai

    
Urheilutalo10.00-11.00tanssillinen* GOLDTiitta Kartiovaara
Urheilutalo11.00-12.00lempeä* IHANA AAMUTiitta Kartiovaara
Urheilutalo16.00-17.00tehotreeniPUMPPIHeidi Paasio
Urheilutalo17.00-18.00tanssillinenSYKELATINO JA LATINOLADYT Lotta Leinonen (6.9., 27.9., 4.10., 1.11, 15.11., 22.11., 13.12.) ja Eeva Juola (30.8., 13.9., 20.9., 11.10., 18.10., 8.11. ja 29.11.)
Urheilutalo18.00-19.00lempeäKEHONHUOLTO JA VENYTYS- /SYVÄJUMPPA Lotta Leinone(6.9., 27.9., 4.10., 1.11, 15.11., 22.11., 13.12.)n  ja Eeva Juola (30.8., 13.9., 20.9., 11.10., 18.10., 8.11. ja 29.11.)

Lauantai

    
Urheilutalo15.00-16.00tehotreeniTEHO-teema (pariton vk) & PUMPPI (parillinen vk)
Ilmoittaudu ryhmäkohtaisesti
Heidi Paasio
Maikkulan a-a

16.00-17.00

tehotreeni& tanssillinenTEEMAJUMPPA
Ilmoittaudu ryhmäkohtaisesti
Wilma - DANCEMIX
Kaisa - HIKIJUMPPA
Sanna LIHASKUNTOJUMPPA
Seija - VPR

Wilma 31.8., 21.9., 19.10., 16.11., 23.11.
Kaisa 7.9., 28.9., 7.12.
Sanna 14.9., 5.10., 9.11., 30.11.
Seija 12.10


Maikkulan a-a
17.00-17.30lempeäKEHONHUOLTO
Ilmoittaudu ryhmäkohtaisesti
vaihtuva ohjaaja

Sunnuntai

    
Myllytullin koulu15.00-16.00perhetreeniFREEGYM PERHELIIKUNTA
(lapset yli 4 v->)

Ilmoittaudu ryhmäkohtaisesti
Yasmina ja
Meriem Filali
Värtön liikuntahalli
 
16.00-17.00tehotreeniVATSA-PEPPU-REISI
Ilmoittaudu ryhmäkohtaisesti
Johanna Lomu
Urheilutalo17.00-19.00tanssillinenVALIOVOIMISTELIJAT
Ilmoittaudu ryhmäkohtaisesti

Sainila, Seppänen, Tertsunen, Ylitalo

Urheilutalo17.30-19.00tehotreeni

KUNTOSALI
miehet ja naiset

Ilmoittaudu ryhmäkohtaisesti

Jussi Viirelä


Katso tuntikuvaukset tästä

Lisätietoa ohjaajistamme tästä
Harjoituspaikat tästä

 

Kalenteriin voi tulla vielä pieniä muutoksia.
Ryhmä toimii, kun kävijöitä on vähintään 15/ryhmä - sunnuntaina 20/ryhmä.
Mahdollisista muutoksista tiedotamme viimeistään kauden kolmannella tai neljännellä toimintaviikolla. Tämän jälkeen jumpat toimivat kauden loppuun, oli kävijämäärä mikä tahansa.