Aikuiset syksy 2020

SYYSKAUSI 24.8.-13.12.2020

Tuntilistaa voi tulla vielä pieniä muutoksia.

 

Ilmoittaudu mukaan jäsenrekisteriohjelman kautta.
 

Huomaathan, että näille tunneille tulee ilmoittautua erikseen:
- aikuisten telinevoimistelu
- äidit kuntoon
- liikkuvuus

Ryhmäkohtainen tilannetieto: Ryhmäkalenterin avulla tuntitarjontaa pääsee tarkastelemaan rekisteröitymättä osoitteesta https://www.jasentieto.fi/public/PublicGroups.aspx?sid=354

Katso lisätietoja ilmoittautumisesta ja maksuista.

Tervetuloa!

Tunnit tauolla: vk 43, 31.10. ja 6.12.

Päivä/paikka

Aika

Tehotaso

Tuntinimike

Ohjaaja

Maanantai

    
ONVLIVE11.00-11.45lempeä

IHANA AAMU
Ilmoittaudu ONVLIVE ryhmään!

Tiitta Kartiovaara

Urheilutalo

14.30-15.30tehotreeni* KAHVAKUULA senioriSeija Salmi

Urheilutalo

17.00-18.00tehotreeniKUNTOSALITopi Tiainen

Myllyojan koulu

17.30-18.30tehotreeniVATSA-PEPPU-REISI

Marika Kokkola

Lintulammen a-a17.30-18.30tehotreeniKUNTOJUMPPAEeva Juola

Lintulammen a-a

18.30-19.30lempeäVENYTYS-/SYVÄJUMPPA
alkeis- ja jatkoryhmä,
miehet ja naiset
Eeva Juola
Kuivasjärven a-a19.00-19.45tanssillinenLAVIS -lavatanssijumppaRaija Kristo
Urheilutalo19.00-20.00tehotreeniVATSA-PEPPU-REISIWilma Simi
Kuivasjärven a-a19.45-20.30lempeä* TASAPAINOINEN KEHO JA MIELIRaija Kristo
Oulunsuun koulu19.30-20.30lempeäKEHONHUOLTOIida Vänskä

Tiistai

    
Urheilutalo11.00-12.00lempeä* AAMUVOIMISTELUEeva Juola
Urheilutalo14.30-15.30tehotreeni* INTERVALLI STEPSeija Salmi
Urheilutalo17.30-18.30tehotreeniJÄTTIPALLOHeidi Holappa
Maikkulan a-a18.00-19.00tehotreeniKUNTOJUMPPA Marjut Hämeenaho
Maikkulan a-a19.00-20.00lempeäKEHONHUOLTOMarjut Hämeenaho
Urheilutalo18.45-19.45tehotreeniTOIMINNALLINEN KAHVAKUULATopi Tiainen
Lyseon koulu
alk. 1.9.
17.00-17.55tehotreeniBODYSoileHelisten-Mikkola
Lyseon koulu
alk. 1.9.
18.00-18.45lempeäKEHONHUOLTOSoile Helisten-Mikkola
Hönttämäen a-a19.20-20.15tehotreeniKUNTOPIIRILaura Maaninka

Keskiviikko

    

Urheilutalo

10.00-11.00tanssillinen* AAMULATINOHeidi Holappa
Urheilutalo11.00-12.00lempeä* ASAHIEeva Juola
Urheilutalo12.30-13.30tehotreeni* KUNTOSALISeija Salmi
Urheilutalo17.00-18.30tehotreeniKUNTOSALITopi Tiainen
Urheilutalo18.00-19.00tanssillinenZUMBASatu Koivisto
Urheilutalo19.00-20.00tehotreeniPUMPPIWilma Simi
Syynimaan pk17.30-18.30 PILATES -kurssi perustaso
ennakko ilmoittautuminen
Riitta Alatalo
Syynimaan pk18.30-19.30 PILATES -kurssi keskitaso
ennakko ilmoittautuminen
Riitta Alatalo
Linnanmaan liikuntahalli
alk. 9.9.
19.15-19.45lempeäLIIKKUVUUS 15 v->
Ilmoittaudu ryhmäkohtaisesti
Heini Lehtosaari
Linnanmaan liikuntahalli
telinevoim. sali
alk. 9.9.
19.45-20.45tehotreeniAIKUISTEN TELINEVOIMISTELU
jatkoryhmä

Ilmoittaudu ryhmäkohtaisesti
Heini Lehtosaari
Oulunsuun koulu19.00-20.00tehotreeniLIHASKUNTOIida Vänskä

Torstai

    
Torikatu 2110.00-10.45 ÄIDIT KUNTOON
(lapsi 3kk-2v)
Ilmoittaudu ryhmäkohtaisesti
Heidi Holappa
Urheilutalo14.00-15.00tehotreeni* KUNTOJUMPPATiitta Kartiovaara

Urheilutalo

17.00-18.00tanssillinenLAVIS -lavatanssijumppaRaija Kristo
Urheilutalo18.00-19.00tehotreeniKAHVAKUULASeija Salmi
Lintulammen a-a18.30-19.30tanssillinenSAMBICHeidi Kilkki
Kuivasjärven a-a18.30-19.30tehotreeniKUNTOJUMPPASanna Törrö
ONVLIVE19.00-19.45lempeäILTA JOOGA
Ilmoittaudu ONVLIVE ryhmään.
Tiitta Kartiovaara
Oulujoen a-a19.30-20.30tehotreeniKAHVAKUULA
(omalla kahvakuulalla)
Heidi Holappa
Kuivasjärven a-a19.30-20.15lempeäVENYTYS/RENTOUTUSSanna Törrö
Lintulammen a-a19.30-20.30lempeäVENYTYS/RENTOUTUSHeidi Kilkki

Perjantai

    
Urheilutalo10.00-11.00tanssillinen* GOLDTiitta Kartiovaara
Urheilutalo11.00-12.00lempeä* IHANA AAMUTiitta Kartiovaara
Urheilutalo16.00-17.00 POPUP -tunti
vaihtuva teema
vaihtuva ohjaaja
Urheilutalo17.00-18.00tehotreeniHIITMarika Kokkola
Urheilutalo18.00-19.00tanssillinenZUMBARiikka Isometsä

Lauantai

    
Hiukkavaaran
monitoimitalo
12.30-13.30tehotreeniHIKIJUMPPAHeidi Kilkki
Hiukkavaaran
monitoimitalo
13.30-14.30lempeäFASCIAMETHODHeidi Kilkki
Urheilutalo15.00-16.30tehotreeniparillinen vk/ PUMPPI + 30 MIN HAASTE
pariton vk / TEHO-TEEMA + TIUKKA KORSETTI&VAHVAT JALAT
Heidi Paasio
Maikkulan a-a

14.00-15.00

tehotreeniKUNTOJUMPPA

Marika Kokkola


Maikkulan a-a
15.00-16.00lempeäKEHONHUOLTOMarika Kokkola

Sunnuntai

    
Myllytullin koulu13.00-14.00perhetreeniFREEGYM PERHELIIKUNTA
(lapset yli 4 v->)

 
Susanna Raudaskoski
Värtön liikuntahalli
 
15.00-16.00tehotreeniLEMPEÄ VATSA-PEPPU-REISI & CORE
 
Anu Kujala
Värtön liikuntahalli16.00-17.00tehotreeniKAHVAKUULA
(omalla kahvakuulalla)
Anu Kujala
Urheilutalo17.00-19.00tanssillinenVALIOVOIMISTELIJAT

Sainila, Seppänen, Tertsunen, Ylitalo

Urheilutalo17.30-19.00tehotreeni

KUNTOSALI
miehet ja naiset

Seija Salmi


Katso tuntikuvaukset tästä

Lisätietoa ohjaajistamme tästä
Harjoituspaikat tästä

 

Kalenteriin voi tulla vielä pieniä muutoksia.
Ryhmä toimii, kun kävijöitä on vähintään 15/ryhmä - sunnuntaina 20/ryhmä.
Mahdollisista muutoksista tiedotamme viimeistään kauden kolmannella tai neljännellä toimintaviikolla. Tämän jälkeen jumpat toimivat kauden loppuun, oli kävijämäärä mikä tahansa.