Lapset ja nuoret kevät 2019

 

Kevään tuntikalenteri ajalle 7.1.-12.5.2019

 

Ryhmä toimii, jos kävijöitä on vähintään 12/ryhmä - sunnuntaina 15/ryhmä.

Ryhmäkohtainen tilannetieto tästä: Ryhmäkalenterin avulla ryhmätarjontaa pääsee tarkastelemaan rekisteröitymättä osoitteesta https://www.jasentieto.fi/public/PublicGroups.aspx?sid=354


Katso tuntikuvaukset tästä

Lisätietoa ohjaajistamme tästä

Harjoituspaikat tästä

 

Kaikki tunnit tauolla: 4.-10.3., 18.-22.4. ja 1.5. - kaikki tunnit tauolla!

Päivä/paikka

Aika

 

Tuntinimike

Ohjaaja

Maanantai

    
Torikatu 2110.45-11.30 VAUVA (alle 1 v) + VANHEMPI
TAAPERO (1-2 v) + VANHEMPI

tanssillinen
Rosa Mört
Oulunsuun a-a17.30-18.00 VOIMISTELUKOULU
2-3 v tytöt&pojat
Piia Järvinen, Laura Maaninka
Koskelan päiväkoti17.00-17.30 VOIMISTELUKOULU
3-5 v tytöt&pojat
Miia Saarimaa
Kuivasjärven a-a17.30-18.00 TEMPPUJUMPPA 3-4 v
tytöt&pojat
Ronda Sjöblom
Oulunsuun a-a18.00-18.45 VOIMISTELUKOULU
4-5 v tytöt&pojat
Piia Järvinen, Laura Maaninka
Kuivasjärven a-a18.00-19.00 TEMPPUJUMPPA 5-7 v
tytöt&pojat
Ronda Sjöblom
Oulunsuun a-a18.45-19.30 VOIMISTELUKOULU
6-7 v tytöt&pojat
Piia Järvinen, Laura Maaninka
Koskelan päiväkoti17.45-18.30 VOIMISTELUKOULU
6-8 v tytöt&pojat
Miia Saarimaa
Oulunlahden koulu18.00-19.15 ESIVALMENNUS (KA)
6-10 v tytöt&pojat
Elena Lainio

Tiistai

    
Torikatu 2117.15-18.00 LASTEN TANSSI 5-6 v  alkeis/jatko, tytöt&pojatJenni Säkkinen
Hönttämäen koulu18.30-19.30 VOIMISTELUKOULU 6-8 v
tytöt&pojat
Anu Kujala, Minna Heikkilä
Torikatu 2118.00-19.00 SHOWTANSSI 7-10 v alkeis/jatko, tytöt&pojatJenni Säkkinen

Keskiviikko

    

Linnanmaan liik.halli

17.15-17.45 TEMPPUJUMPPA 3-4 v tytöt&pojatHeini Lehtosaari ja
Linnanmaan liik.halli17.45-18.15 TEMPPUJUMPPA 5-6 v tytöt&pojatHeini Lehtosaari  ja
Linnanmaan liik.halli18.15-19.00 TEMPPUJUMPPA 7-8 v tytöt&pojatHeini Lehtosaari ja
Oulunsuun a-a17.30-18.30 

VOIMISTELUKOULU jatko
tytöt&pojat 7-10 v

Piia Järvinen
Oulunsuun a-a18.30-19.30 TANSSILLINEN VOIMISTELU alkeet, tytöt&pojat 9-12 vPiia Järvinen
Linnanmaan liik.halli19.00-19.45 TEMPPUJUMPPA 9-10 v tytöt&pojatHeini Lehtosaari ja

Torstai

    
Oulujoen koulu17.30-18.15 VOIMISTELUKOULU 2-3 v tytöt&pojatAnu Kujala ja Minna Heikkilä
Torikatu 2117.30-18.00 LASTEN TANSSI alk. 3-4 vLaura Maaninka

Oulujoen koulu

18.15-19.00 VOIMISTELUKOULU 4-6 v tytöt&pojatAnu Kujala ja Minna Heikkilä

Perjantai

    
Oulun kans.väl.koulu18.10-18.40 TEMPPUJUMPPA 2-3 v tytöt&pojatYasmina Filali
Oulun kans.väl.koulu18.45-19.30 TEMPPUJUMPPA 4-6 v tytöt&pojatYasmina Filali
Oulun
kans.väl.koulu
19.30-20.15 TELINEVOIMISTELUN ALKEET 7-10 v  tytöt&pojatYasmina Filali

Lauantai

    
Linnanmaan liik.halli10.00-10.30 TEMPPUJUMPPA 2-3 v tytöt&pojat

Heini Lehtosaari

Linnanmaan liik.halli10.30-11.00 TEMPPUJUMPPA 4-5 v tytöt&pojatHeini Lehtosaari
Linnanmaan liik.halli11.00-11.45 TEMPPUJUMPPA 6-8 v tytöt&pojatHeini Lehtosaari
Myllytullin koulu11.00-12.30 ESIVALMENNUS (KA)
6-10 v
Elena Lainio
Linnanmaan
liik.halli
11.45-12.30 TELINEVOIMISTELU
9-12 v tytöt&pojat
Heini
Lehtosaari
Linnanmaan
liik.halli
12.30-13.30 TELINEVOIMISTELU 15 v-Hein Lehtosaari

Sunnuntai

    
Myllytullin koulu15.15-16.00 FREEGYM PERHELIIKUNTA
(lapset 2-6 v)
Yasimina ja Meriem Filali
Valve, sali 112.30-13.00 LASTEN TANSSI 3-4 v
tytöt&pojat
Julianna Tihinen
Valve, sali 113.00-13.45 LASTEN TANSSI 5-7 v
tytöt&pojat
Julianna Tihinen
Myllytullin koulu14.00-15.00 FREEGYM PERHELIIKUNTA
(lapset yli 7 v)
Yasmina ja Meriem Filali
Myllutullin koulu12.00-13.00 ROPE SKIPPING
7-12 v tytöt&pojat
Anna Leppänen, Roosa Pääskylä
Valve, sali 113.45-14.45 SHOWTANSSI 10-13 vJulianna Tihinen

Klikkaamalla tunnin nimeä, saat lisätietoa tunnin sisällöstä. Mikäli linkki ei toimi löydät lisätietoja tunneista sivun vas. laidan valikosta.